| Object Number | MS2069 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Incised lines on top and rings on bottom. |
| Height | 5.08 cm |
| Length | 8.1 cm |
| Width | 8.26 cm |
| Other Number | 1232 - Stevenson Etruscan Series Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



