| Object Number | MS2063 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy (uncertain) |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | With handle. Boy carrying object over shoulder in relief. Name on bottom. |
| Height | 4.4 cm |
| Length | 12.2 cm |
| Outside Diameter | 9.3 cm |
| Other Number | 1233 - Stevenson Etruscan Series Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



