Fragment
CG2015-4-719
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-719 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Faience |
| Description | Fragment of faience. |
| Height | 1.15 cm |
| Length | 2.33 cm |
| Width | 1.6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.